Koupaliště Lido leží cca 2 km od centra Mariánských Lázní v obci Hamrníky. Cesta na Lido je jednoduchá a jediný kritický bod cesty je křižovatka v Hamrníkách, kde může znavený cestovatel přehlédnout směrovku s nápisem Lido (je zhruba uprostřed), odbočíte, projedete lesíkem a vozidlo můžete zanechat na neplaceném parkovišti, nebo pokračovat, chcete-li se ubytovat, cca 100m k hlavní bráně.


PŘÍJEZDY NA LIDO

A

Příjezd od Chebu a Velké Hleďsebe do Drmoulu
Jedete-li přímo od Chebu nebo přes Velkou Hleďsebi, odbočíte na začátku obce Drmoul na první křižovatce doleva na Mariánské Lázně, pokračujete do obce Hamrníky a zde zhruba uprostřed odbočíte doprava, podle směrovky, na koupaliště Lido.

Videonápověda - A

B

Příjezd od Plzně do Drmoulu

V opačném směru od Plzně je to tedy na konci obce Drmoul a (ano, jak někteří správně napovídají) odbočíte doprava :-) a pokračujete do obce Hamrníky a zde zhruba uprostřed odbočíte opět doprava.

Videonápověda - B

C

Příjezd od Plzně, Sklářů do Mariánských Lázní.
Přijedete ulicí Plzeňská, která končí křižovatkou. Na této křižovatce odbočíte doleva a pokračujete asi 200m směrem k nádraží, před pravotočivou zatáčkou odbočíte doleva, přejedete koleje a pokračujete stále rovně do Hamrníků, zde zhruba uprostřed odbočíte doleva.

Videonápověda - CPro cestující z kosmu (vesmíru, universa...)
Koupaliště lido se nachází na třetí planetě od Slunce, které je centrálním bodem (hvězda našeho planetárního systému) "Sluneční soustavy" , která je umístěná v jednom z místních, spirálních ramen naší Galaxie. Rameno je pojmenované podle souhvězdí Orion. Při cestě k nám je nutné vyhnout se galaktickému jádru naší Galaxie a raději ho obletět, protože téměř přímo v galaktickém jádru se nachází komplex radioemitujích zdrojů zvaný Sagittarius A, jehož součástí je intenzivní rádiový zdroj Sagittarius A*, který téměř splývá se supermasivní černou dírou v jádru galaxie.

Souřadnice jádra Mléčné dráhy jsou: RA: 17h45m40.04s, Deklinace: -29° 00' 28.1" (J2000). Pokud ale čtete tento text, jste již v dosahu signálu internetu planety země a máte cestu uspěšně za sebou. Pro další, podrobnější navigaci použijte prosím data z výše uvedených mapových podkladů.
Základní schéma příletu zde
Upozornění:
Chceme Vás, cestující z kosmu, upozornit na několik lokálních zvyklostí: Na koupališti se chodí běžně v plaveckém úboru, cítíte-li ostych před pozemšťany, zajistíme Vám nerušený prostor v arealu Lida, kde si vychutnáte kouzelné prostředí okolní přírody. Máte-li hlad, nekonzumujte prosím návštěvníky koupaliště, ale konzultujte své potřeby s spersonálem, ochotně Vám pomůže řešit Vaše požadavky. Děkujeme za pochopení.
Odkazy na mapy: